Koha Shqiptare

Next Post

BE zbulon masat për të zbutur tronditjen energjetike pas pushtimit rus të Ukrainës

Tue Mar 8 , 2022
Brukseli i paraqet të martën Këshillit Europian zgjidhjet për të zbutur ndikimin e rritjes së çmimeve të energjisë dhe për të diversifikuar furnizimet me gaz në BE, përpara një samiti ku vendet anëtare duhet të angazhohen për “shpërthimin” e varësisë nga hidrokarburet ruse. Komisioni Evropian dëshiron në veçanti të vendosë […]

Artikuj te ngjashëm